Skip to content
1.-DJI_0005

TRZECIA DEKADA
NA RYNKU

HISTORIA

Założyciel

Firma Daron Technik została założona przez Franza Darona w 1993 roku.

W początkowym rozwoju firmy, bardzo pomogło doświadczenie, które założyciel zebrał pracując w niemieckiej firmie dostarczającej kompleksowe rozwiązania w technice grzewczej.

Zaczerpnięte za granicą rozwiązania udało się zaimplementować w Polsce, co zapewniło na początek stabilną pozycję na rynku lokalnym.

1993
Daron Technik powstał w 1993 roku, a pierwsza siedziba firmy mieściła się w prywatnym domu Franza Darona.
1993
1994
FOT. instalacja z 1994
Pierwsze realizacje to głównie instalacje grzewcze i sanitarne w budownictwie jednorodzinnym. Franz Daron początkowo samemu wykonywał montaże, ale po krótkim czasie zatrudnił pierwszych dwóch monterów.
1994
2002
Kamieniem milowym w rozwoju przedsiębiorstwa było nawiązanie stałej współpracy z niemiecką firmą ONI Wärmetrafo – światowym liderem w dziedzinie chłodnictwa przemysłowego dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Spowodowało to rozwój i zebranie doświadczenia w instalacjach przemysłowych.
2002
2004
Początkowo Daron Technik realizował budowy na terenie Polski, ale z biegiem czasu w całej Europie, a najdalszą destynacją, w której realizowany był przez nas projekt to Kirgistan.
2004
2013
W 2013 roku do firmy dołączył syn Franza Darona – Kornel. Początkowo zbierał doświadczenie na budowach, po czym pracował jako kierownik projektów, a aktualnie jest dyrektorem zarządzającym i razem z Tatą starają się dalej rozwijać firmę.
2013
2017
Ważnym momentem dla rozwoju firmy było również nawiązanie współpracy ze szwajcarską firmą Georg Fischer, która jest światowym liderem w produkcji rurociągów z tworzyw sztucznych. Dzięki kooperacji z + GF + udało się pozyskać wielu nowych klientów, z którymi nawiązaliśmy stałą współpracę w branży chłodniczej.
2017
2019
W roku 2019 udało się zakończyć budowę nowej siedziby firmowej, która mieści się na bydgoskich Glinkach. Nasz budynek jest bardzo dobrze zlokalizowany, mamy szybki dojazd do obwodnicy bydgoskiej, jednocześnie jesteśmy oddaleni zaledwie 10 minut drogi od centrum Bydgoszczy, a zarazem jesteśmy w pobliżu naszych dostawców, na czym nam bardzo zależało.
2019
2022
Aktualnie w Daron Technik pracuje ponad 20 pracowników, w tym świetni inżynierowie, zaplecze kadrowo-księgowe, doświadczeni brygadziści, wykwalifikowani monterzy oraz profesjonalni serwisanci. Firma może się pochwalić stałą, długoletnią współpracą z wieloma polskimi oraz zagranicznymi kontrahentami.
2022